reede, 17. aprill 2015

Spreepark Berlin

Sattusin ühel päeval 9gag'i ja leidsin sealt ühe huvitava postituse ühe mahajäetud Saksamaa lõbustuspargi kohta. See pakkus mulle küllaltki palju huvi ja asusin täpsemalt uurima, mis see täpsemalt on, kus see asub, mis sellega juhtus. Oleks tohutult põnev sealt kunagi mööda minna. Eks näis, äkki avanebki võimalus. Leidsin ka internetiavarustest huvitavaid pilte. Nautige!

Mis?
Spreepark Berlin, mahajäetud lõbustuspark.

Kus?
Kiehnwerderallee 1-3, 12437, Berlin.

Mis juhtus?
Lõbustuspark avati 1969. aastal ning kandis kuni 1989. aastani nime Kulturpark Plänterwald. Lõbustuspark asub 29,5 hektari suurusel alal. Asub Spree jõe kõrval. 1989. aastast kuni 2001. aastani kandis nime Spreepark Berlin. Peale 2002. aastat suleti see lõbustuspark külalistele. Suleti omaniku suurte võlgade tõttu. Enamus karuselle on endiselt alles ning inimesed tungivad väga tihti sinna sisse ja uudistavad ringi, lootusega valvuritele mitte vahele jääda. PS! Seal on väga tugev ja karm valve.
2014. aasta märtsis ostis Berliini linn Spreeparki ära ning tuleviku osas polnud nad veel väga kindlad. 10. augustil 2014 süüdati mitmeid karuselle ning tekkis väga suur tulekahju.

"They just need an investor," one visitor says. But that hasn't been possible. The property has lain fallow since 2001. It's a complicated story for which no one wants to take responsibility, and one which involves dreams that were lost somewhere in a tangle of city regulations, bad luck, mismanagement and misunderstandings.

Weird industrial noises break the eerie silence, creaking, groaning, wailing, screaming. The Ferris wheel still looms over the park, cabins begging for someone to climb in.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar